EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Kemal BAŞARAN
  iş merkezi projemize yangın kapıları taktırdık. Firmanın yönetmeliğe uygun bir şekilde ve sorunsuz çalışmasından çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • Hakan YOLCU
  iş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. Her şey yönetmeliğe uygun bir şekilde yapıldı ve teslim edildi. İşini severek yapan ve güvenilir bir firma tavsiye ederim.
 • Ayşe KOÇ
  İşyerim için yangın kapısı taktırdık. Çok kaliteli bir firma hem iletişimde hem de kurulumda hiç bir sorun yaşamadık. Tavsiye ederim.

ETİKETLER

BLOG

 • Yangın Kapısı İmalatı ve Fiyatları

    Yangın Kapısı

     Yangın, eğer gerekli önlemler zamanında alınmazsa, büyük felaketlere yol açacak bir doğal afettir. Yangının zararlarından en az derecede etkilenmek ve olabildiğince can ve mal kaybını en azda tutabilmek için, yangın önlemleri konusunda geliştirilen sistemlerden faydalanmak şarttır. Yangın söndürme cihazlarının kazandırdığı zaman içerisinde, binaların hızlı ve güvenli bir şekilde boşaltılmasında rol oynayan yangın kapısı, mutlaka bina içerisinde tasarıma dahil edilmesi gereken bir sistemdir. Çoğu kamusal ve ticari binalar için de zorunlu tutulmaktadır.

      Yangın kapılarının üretiminde uzman firmaların desteği sağlanmalıdır. Üretim aşamasında, kapının nasıl bir mekana uygulanacağı konusunda yetkililer yeterli bilgiyi vermelidir. Böylelikle mekana uyum sağlayacak ve görsel açıdan da şık duracak ''yangın kapısı imalatı'' sağlanabilir. Kapılar, kullanım esnasında sorun çıkarmaması için gereken genişlikte üretilir ve kullanımı konusunda hem kullanıcı kitlesi hem de yetkililer bilgilendirilmelidir. Özellikle yangın kapısının gereksiz yere kullanımı konusunda herkes uyarılmalıdır. Gereksiz kullanım nedeniyle kapılar yıpranabilir ya da yangın esnasında izdihama sebep olunabilir. Bu nedenle sadece doğal afete özel üretildiği unutulmamalıdır. Yangın anında, yangının diğer alanlara yayılmasını engelleyecek türde yalıtım ve malzemeler eklenerek üretilir. Böylelikle binanın kurtarılması konusunda zaman kazancı sağlar. Yangın kapısı fiyatları konusunda firmalar çok yardımcı olmaktadır. Fiyatların düzenlenmesinde, kapının türü, kullanılan malzemeler ve işçilik direkt olarak etki eder. ''İstanbul yangın kapısı'' firmaları, bu konuda büyük bir dikkatle çalışma sağlar ve bilgilendirme konusunda da sunumlar yapılır. Yangın anında, zararların en azda tutulması için alınan bu önlemlerde, eksiksiz bir kurulum çok önemlidir. Yasalar aracılığı ile de zorunlu tutulan yangın kapısı ve diğer sistemlerin kullanılması, düzenli olarak denetlenir. Yangın kapılarının paslanmaz çelik ve diğer yalıtım malzemeleri ile üretilmesi için de ayrı denetlemeler sağlanır.
           

  Yangın kapısı bulunmayan binalarda, yangın çok önemli ve büyük çaplı olumsuzluklara neden olabilmektedir. Ayrıca kalitesiz şekilde üretilen yangın kapıları da, daha çok zarar vererek can ve mal kaybına neden oluşturabileceği için doğru firmalardan destek alınmasına önem verilmesi gerekir. Renk ve malzeme seçenekleri, daha modern bir koruma sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerimizi inceleyebilirsiniz.  DEVAMINI OKU
 • YANGIN KAPILARI

      YANGIN KAPILARI

     Yangın felaketi, birçok olumsuz duruma neden olmaktadır. Yangın esnasında istenmeyen durumları en aza indirmek için, bu doğal afete karşı birçok önlem alınabilir. Yangın kapısı da, bu önlem sistemlerinden birisidir ve ani çıkışlarda kullanılır. Yanın anında binaların boşaltılması sırasında geçişi sağlayan ve güvenli bir sistem olan yangın kapıları, belirli binalar içerisinde kullanımı konusunda zorunlu tutulmuştur.
     Kullanım alanlarına göre çeşitlilik sunan yangın kapıları, mekanların tasarımına uygun şekilde de üretilebilmektedir. ''Yangın kapısı imalatı'' esnasında binanın özellikleri eksiksiz şekilde verilmelidir. Böylelikle uygulama esnasında hiçbir sorun meydana gelmez. İmalat içerisinde kapının hangi malzemelerden üretilmesi gerektiğine de karar verilir. Paslanmaz çelik ve yangına dayanıklı malzemeler ile üretilebilen, tamamen modern ve kolay kullanım sunan kapılar üretilir. Firmalar, kullanıcılar için birçok seçenek sunar ve buna özel fiyatlandırmalar da sağlanır. Yangın kapısı fiyatları oldukça uygun şekilde düzenlenir ve kurumlar için yardımcı olan birçok firma mevcuttur. Yangın kapılarının kullanıldığı alanlarda, yangının diğer kısma geçmesini engellemesi özelliği sayesinde insanlara ve ekiplere zaman kazandırması amaçlanır. Bu özelliği ile sıklıkla tercih edilen yangın kapıları, gereken genişlikte olmalı ve insan geçişinde engel oluşturmamalıdır. Tek ya da çift kanatlı olmak üzere farklı genişliklerde kapılar mevcuttur. İzdihamı engellemek amacıyla üretilen ve pratik bir yol sunması sayesinde bina güvenliğini en iyi şekilde sağlayan yangın kapıları, diğer sistemler birlikte mutlaka sunulmalı ve firmalar tarafından detaylıca bilgi verimi de sağlanmalıdır. Kapıların kullanıma sunulmasından önce, detaylı bir şekilde denetlenmesi ve uygulamaları olarak ön kullanımı denenmesi sağlanmalıdır. Mutlaka bu anlamda uzman ve deneyimli firmalardan destek alınmalıdır. Kapının açılıp kapanması esnasında ses çıkarmaması ve rahatsız edici bir kullanıma neden olmaması için lastik contalar tercih edilir. Mutlaka kapıların kullanılması konusunda insanlar bilinçlendirilmelidir. Çünkü bu giriş ve çıkışlar sadece yangın esnasında tercih edilmeli ve bunun dışında gereksiz kullanımı engellenmelidir. İstanbul yangın kapıları üretimi sağlayan firmalar, bu anlamda titiz bir çalışma sağlamaktadır.

                 Tamamen estetik ve görsel açıdan da uygun yangın kapılarının üretimi sayesinde, güvenli ve modern binalar elde edilecektir.

  DEVAMINI OKU
 • Yangın Kapısı

    Yangın kapıları, hastane, okul, büro ya da buna benzer çeşitli kurum ve kuruluşlarda olabilecek olan yangın tehlikesi olan her durumda orada bulunmakta olan insanların zarar görmemelerini sağlamak, can ve mal kaybını önlemek amacıyla yapılmış olan bir çeşit yangından kurtarma yöntemidir. Yangın kapıları sayesinde yangının çıktığı alanda bulunmakta olan birçok insanın hayati tehlikesi ortadan kalkmış olmaktadır.

    Yangın kapısı fiyatları, malzemeye göre değişmektedir. Yangın kapıları ve yangın merdivenleri imalatı için kullanılacak malzemeler de kalite kontrolüne uygun olmalıdır. Bu kadar hassas bir konu asla göz ardı edilmemelidir. Tehlike anında birçok insanın can havli ile bu merdivenleri kullanacağı düşünüldüğü zaman kalitesiz malzeme kullanımı gibi bir seçenek düşünülemez. Burada esas görev, yangın kapısı imalatı yapan firmalara düşmektedir.

      Firmalar, üretim yaparken tüketicinin isteğini de mutlaka göz önünde bulundurmalıdır fakat bu sadece biçim açısından olmalıdır. Kullanılan malzemenin kalitesiz ve ucuz olması gibi istekler firmaların kesinlikle kabul edemeyeceği şartlar arasında yer almak zorundadır.

       Yangın kapıları kombine şekilde çalışan bir sistemle uygulanıp bu uygulama yapılmadan önce incelenmelidir. İncelemeler yapılırken her türlü kontroller yapılarak üretimi gerçekleşmektedir. Olası bir yangın deneyi yapılarak kapıların işlerliği kontrol edilir ve siz kullanıcıların hayati güvenliği için her şey ona göre yapılmaktadır. Yangın kapıları ve yangın merdivenleri ile beraber yangın söndürme sistemleri hep kombine şekilde çalışmaktadır.

        Bu sistemlerin en önemlisi de yangın kapılarıdır. Yangın kapıları ise olası bir şok anına göre düzenlenip piyasaya sürülür ki olası bir durumda insanlar mağdur olmasın. Yangın kapıları ile beraber yangın söndürme sistemleri, yangın merdivenleri birbirleri ile zincir kombine şekilde çalışmaktadırlar. Bu insan harikası yapıların artık her binada zorunlu olması ise tamamen devletin politik girişimleri ile meydana gelmiştir. Ülkemizde depremler gibi yangınlarla da baş etmek zorunda olduğu için bu konulara dikkat çekmek gerekmektedir. İşte her şeyin göz önüne alınarak planlandığı bu tip uygulamalarda ucuz veya pahalı ayrımı yapılmamalıdır. Bu insanların yaptığı en büyük hata olarak değerlendirilir. Siz siz olun hayatınızı tehlikeye atmayın ve önleminizi alın. 0216 621 98 48

  DEVAMINI OKU
 • Yangın Merdivenleri

    Yangın Merdiveni

   Şüphesiz yangın anında insan hayatı için en önemli kurtuluş yeri yangın merdivenleridir. Yangın merdivenlerinin kalitesi, şartlara ve binaya uygunluğu, yangın merdiveni imalatında ve montajında verilmiş emek ve dikkat sayesinde insanların yangın esnasında kaçışlarını hızlandırmak ve yangınla bağlantılarını kesmek adına çok önemlidir. Yangın kısa süre içinde bütün binayı sarabilen çok tehlikeli bir durumdur. En küçük dikkatsizlik, en ufak ihmal, yangın esnasında ölümlere yol açabilmektedir.

  Binalar, mal, mülk her zaman yeniden inşa edilebilir. Ama sonlanan bir hayatı geriye getirmek imkansızdır. Artık günümüzde binalarda yangın tehlikesine karşı kalıcı çözümler üretmek, uzun yıllar dayanabilecek ve bakım istemeyen yangın merdivenleri tercih edilmekte ve üretilmektedir.  

  Yangın merdiveni kullanılmasının asıl amacı insan hayatının kurtarılmasıysa, dikkatli ve titiz davranılmalı, kaliteli yangın merdiveni imalatı tercih edilmeli, yangın merdiveni fiyatları düşünülmemeli, günümüzde en çok kullanılan z tipi yangın merdiveni uzman ve deneyimli bir firmaya yaptırılmalıdır. 

  Binaların yüksekliği önemli değildir, yangın merdiveninizin işlevselliği önemlidir. Yangın merdiveni bina kaç katlı olursa olsun, bu felaketten tüm insanları en kısa sürede ve en süratli bir biçimde kurtarmak amaçlanmaktadır. Yetkili ellerde imal edilmiş ve montajı yapılmış yangın merdivenlerinde, duman, alev, üzerinize düşecek bina parçaları gibi tehlikelerden uzak, güvenli bir şekilde sizi binadan uzaklaştırarak kurtulmanızı sağlamak asıl amaçtır.

  Fazla geç kalmadan binalarınıza yangın merdivenleri yaptırın. 
  Firmamız Kanun ve Yönetmeliklere uygun standartlarda yangın merdiveni üreten, gerekli eğitim, belge, referans, bilgi ve birikime sahip uzman kadromuzla size en güvenli ve en kaliteli yangın merdivenlerini sunmayı amaç edinmiş, deneyimli bir firmadır. https://www.yanginmerdiveni.com  sitemizde gerekli her türlü bilgiye ulaşabilir, bizleri arayarak keşif, projelendirme, imalat ve montaj hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Yangını şakası yok, unutmayın. Çok geç demeden siz de binanızı oturanlar için güvenli hale getirin. 0216 621 98 42 

  Daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerimizi inceleyebilirsiniz.

  https://www.armiscelikkapi.com/  

  https://kuleyangin.com/ 

  DEVAMINI OKU
Yukarı Çık