Bloglar

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Kemal BAŞARAN
  iş merkezi projemize yangın kapıları taktırdık. Firmanın yönetmeliğe uygun bir şekilde ve sorunsuz çalışmasından çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • Hakan YOLCU
  iş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. Her şey yönetmeliğe uygun bir şekilde yapıldı ve teslim edildi. İşini severek yapan ve güvenilir bir firma tavsiye ederim.
 • Ayşe KOÇ
  İşyerim için yangın kapısı taktırdık. Çok kaliteli bir firma hem iletişimde hem de kurulumda hiç bir sorun yaşamadık. Tavsiye ederim.

ETİKETLER

BLOG

 • Yangın Kapısı İmalatı ve Fiyatları

    Yangın Kapısı

     Yangın, eğer gerekli önlemler zamanında alınmazsa, büyük felaketlere yol açacak bir doğal afettir. Yangının zararlarından en az derecede etkilenmek ve olabildiğince can ve mal kaybını en azda tutabilmek için, yangın önlemleri konusunda geliştirilen sistemlerden faydalanmak şarttır. Yangın söndürme cihazlarının kazandırdığı zaman içerisinde, binaların hızlı ve güvenli bir şekilde boşaltılmasında rol oynayan yangın kapısı, mutlaka bina içerisinde tasarıma dahil edilmesi gereken bir sistemdir. Çoğu kamusal ve ticari binalar için de zorunlu tutulmaktadır.

      Yangın kapılarının üretiminde uzman firmaların desteği sağlanmalıdır. Üretim aşamasında, kapının nasıl bir mekana uygulanacağı konusunda yetkililer yeterli bilgiyi vermelidir. Böylelikle mekana uyum sağlayacak ve görsel açıdan da şık duracak ''yangın kapısı imalatı'' sağlanabilir. Kapılar, kullanım esnasında sorun çıkarmaması için gereken genişlikte üretilir ve kullanımı konusunda hem kullanıcı kitlesi hem de yetkililer bilgilendirilmelidir. Özellikle yangın kapısının gereksiz yere kullanımı konusunda herkes uyarılmalıdır. Gereksiz kullanım nedeniyle kapılar yıpranabilir ya da yangın esnasında izdihama sebep olunabilir. Bu nedenle sadece doğal afete özel üretildiği unutulmamalıdır. Yangın anında, yangının diğer alanlara yayılmasını engelleyecek türde yalıtım ve malzemeler eklenerek üretilir. Böylelikle binanın kurtarılması konusunda zaman kazancı sağlar. Yangın kapısı fiyatları konusunda firmalar çok yardımcı olmaktadır. Fiyatların düzenlenmesinde, kapının türü, kullanılan malzemeler ve işçilik direkt olarak etki eder. ''İstanbul yangın kapısı'' firmaları, bu konuda büyük bir dikkatle çalışma sağlar ve bilgilendirme konusunda da sunumlar yapılır. Yangın anında, zararların en azda tutulması için alınan bu önlemlerde, eksiksiz bir kurulum çok önemlidir. Yasalar aracılığı ile de zorunlu tutulan yangın kapısı ve diğer sistemlerin kullanılması, düzenli olarak denetlenir. Yangın kapılarının paslanmaz çelik ve diğer yalıtım malzemeleri ile üretilmesi için de ayrı denetlemeler sağlanır.
           

  Yangın kapısı bulunmayan binalarda, yangın çok önemli ve büyük çaplı olumsuzluklara neden olabilmektedir. Ayrıca kalitesiz şekilde üretilen yangın kapıları da, daha çok zarar vererek can ve mal kaybına neden oluşturabileceği için doğru firmalardan destek alınmasına önem verilmesi gerekir. Renk ve malzeme seçenekleri, daha modern bir koruma sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerimizi inceleyebilirsiniz.  DEVAMINI OKU
 • YANGIN KAPILARI

      YANGIN KAPILARI

  Yangın felaketi, birçok olumsuz duruma neden olmaktadır. Yangın esnasında istenmeyen durumları en aza indirmek için, bu doğal afete karşı birçok önlem alınabilir. Yangın kapısı da, bu önlem sistemlerinden birisidir ve ani çıkışlarda kullanılır. Yanın anında binaların boşaltılması sırasında geçişi sağlayan ve güvenli bir sistem olan yangın kapıları, belirli binalar içerisinde kullanımı konusunda zorunlu tutulmuştur.  Kullanım alanlarına göre çeşitlilik sunan yangın kapıları, mekanların tasarımına uygun şekilde de üretilebilmektedir. ''Yangın kapısı imalatı'' esnasında binanın özellikleri eksiksiz şekilde verilmelidir. Böylelikle uygulama esnasında hiçbir sorun meydana gelmez. İmalat içerisinde kapının hangi malzemelerden üretilmesi gerektiğine de karar verilir. Paslanmaz çelik ve yangına dayanıklı malzemeler ile üretilebilen, tamamen modern ve kolay kullanım sunan kapılar üretilir. Firmalar, kullanıcılar için birçok seçenek sunar ve buna özel fiyatlandırmalar da sağlanır. Yangın kapısı fiyatları oldukça uygun şekilde düzenlenir ve kurumlar için yardımcı olan birçok firma mevcuttur. Yangın kapılarının kullanıldığı alanlarda, yangının diğer kısma geçmesini engellemesi özelliği sayesinde insanlara ve ekiplere zaman kazandırması amaçlanır. Bu özelliği ile sıklıkla tercih edilen yangın kapıları, gereken genişlikte olmalı ve insan geçişinde engel oluşturmamalıdır.


  Tek ya da çift kanatlı olmak üzere farklı genişliklerde kapılar mevcuttur. İzdihamı engellemek amacıyla üretilen ve pratik bir yol sunması sayesinde bina güvenliğini en iyi şekilde sağlayan yangın kapıları, diğer sistemler birlikte mutlaka sunulmalı ve firmalar tarafından detaylıca bilgi verimi de sağlanmalıdır. Kapıların kullanıma sunulmasından önce, detaylı bir şekilde denetlenmesi ve uygulamaları olarak ön kullanımı denenmesi sağlanmalıdır. Mutlaka bu anlamda uzman ve deneyimli firmalardan destek alınmalıdır. Kapının açılıp kapanması esnasında ses çıkarmaması ve rahatsız edici bir kullanıma neden olmaması için lastik contalar tercih edilir. Mutlaka kapıların kullanılması konusunda insanlar bilinçlendirilmelidir. Çünkü bu giriş ve çıkışlar sadece yangın esnasında tercih edilmeli ve bunun dışında gereksiz kullanımı engellenmelidir. İstanbul yangın kapıları üretimi sağlayan firmalar, bu anlamda titiz bir çalışma sağlamaktadır.


  Tamamen estetik ve görsel açıdan da uygun yangın kapılarının üretimi sayesinde, güvenli ve modern binalar elde edilecektir.

  DEVAMINI OKU
 • Yangın Merdivenleri

  Şüphesiz yangın anında insan hayatı için en önemli kurtuluş yeri yangın merdivenleridir. Yangın merdivenlerinin kalitesi, şartlara ve binaya uygunluğu, yangın merdiveni imalatında ve montajında verilmiş emek ve dikkat sayesinde insanların yangın esnasında kaçışlarını hızlandırmak ve yangınla bağlantılarını kesmek adına çok önemlidir. Yangın kısa süre içinde bütün binayı sarabilen çok tehlikeli bir durumdur. En küçük dikkatsizlik, en ufak ihmal, yangın esnasında ölümlere yol açabilmektedir.

  Binalar, mal, mülk her zaman yeniden inşa edilebilir. Ama sonlanan bir hayatı geriye getirmek imkansızdır. Artık günümüzde binalarda yangın tehlikesine karşı kalıcı çözümler üretmek, uzun yıllar dayanabilecek ve bakım istemeyen yangın merdivenleri tercih edilmekte ve üretilmektedir.  

  Yangın merdiveni kullanılmasının asıl amacı insan hayatının kurtarılmasıysa, dikkatli ve titiz davranılmalı, kaliteli yangın merdiveni imalatı tercih edilmeli, yangın merdiveni fiyatları düşünülmemeli, günümüzde en çok kullanılan z tipi yangın merdiveni uzman ve deneyimli bir firmaya yaptırılmalıdır. 

  Binaların yüksekliği önemli değildir, yangın merdiveninizin işlevselliği önemlidir. Yangın merdiveni bina kaç katlı olursa olsun, bu felaketten tüm insanları en kısa sürede ve en süratli bir biçimde kurtarmak amaçlanmaktadır. Yetkili ellerde imal edilmiş ve montajı yapılmış yangın merdivenlerinde, duman, alev, üzerinize düşecek bina parçaları gibi tehlikelerden uzak, güvenli bir şekilde sizi binadan uzaklaştırarak kurtulmanızı sağlamak asıl amaçtır.

  Fazla geç kalmadan binalarınıza yangın merdivenleri yaptırın.  Firmamız Kanun ve Yönetmeliklere uygun standartlarda yangın merdiveni üreten, gerekli eğitim, belge, referans, bilgi ve birikime sahip uzman kadromuzla size en güvenli ve en kaliteli yangın merdivenlerini sunmayı amaç edinmiş, deneyimli bir firmadır. https://www.yanginmerdiveni.com  sitemizde gerekli her türlü bilgiye ulaşabilir, bizleri arayarak keşif, projelendirme, imalat ve montaj hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Yangını şakası yok, unutmayın. Çok geç demeden siz de binanızı oturanlar için güvenli hale getirin. 0216 621 98 42   DEVAMINI OKU
 • Kaliteli ve Ucuz Yangın Kapısı

      Yangın Kapısı

   Yangın, herhangi bir ayrımı olmaksızın herkesin bir gün başına gelebilme ihtimalini göz önünde bulundurarak önlem almayı gerektirecek derecede tehlikeli bir olaydır. Yangın nedeniyle yaşanan can ve mal kayıpları, son zamanlarda sıkça kulağımıza çalınan haberler arasında. Aslında öldüren ya da mal kaybına neden olan yangının kendisinden çok ihmaldir. Gerekli önlemler alınmış olsa, yangın çıksa bile herhangi bir can kaybı ve önemli derecede maddi hasar yaşanmadan kontrol altına alınabilir. Yangın kapıları, yangın anında hayati önem taşıyan en koruyucu ekipmanlardır. Üstelik sadece yangın değil, acil tahliye gerektiren tüm tehlikeli olaylarda kurtarıcı niteliktedir. 

  Yangın Kapılarıyla Güvenli Yaşam 

  Binalarda yangın kapısı bulunması demek, önceden karşılaşılacağı kesinlikle bilinmeyen birçok felakete karşı güvenli yaşamak demek. Ancak bu noktada ürünün kalitesi de ön plana çıkmaktadır. Kaliteli yangın kapıları, ateşe ve ısıya karşı dayanıklıdır. Gerekli inceleme ve keşif sonrasında binalara uygun şekilde imal edilip montajı yapıldığından, acil durumlarda kolaylıkla kaçış sağlarlar. Olay anında insanlara zaman kazandıran ve yaşanacak olumsuzlukları en aza indirmede önemli rol oynayan yangın kapıları, temel özellikleri sabit olup onun haricinde ihtiyaçlara göre imal edilirler. Yangın kapısı imalatı için kullanılan malzemeler, teknolojik gelişmelerle doğru orantılı olarak değişir. Bu sayede daha kaliteli ve dayanıklı kapılar üretilmektedir. Yangının hem çıktığı esnada hem de sonrasında sebep olabileceği kayıpların önlenmesi için yangın kapıları, özel bir teknolojiyle üretilir. Panik anında kolay açılabilir sisteme sahip olan kapılar, hızlı tahliye anında açık unutulabilme ve yangının diğer binalara sıçrama ihtimaline karşı kendiliğinden kapanır özelliktedir. Üstün özellikli ürünler binayı herhangi bir can kaybı yaşanmadan terk etmeyi sağladığı gibi, yangının etrafa yayılmasını da engeller ve mal kaybı riskini de önler.  

  Ucuz Yangın Kapıları 

  Yangın kapısı temin etmekten daha önemli bir konu varsa o da, kaliteli ve ucuz yangın kapısı temin etmektir. Gerekli yasal standartlara sahip olmayan yangın kapıları, acil durumlarda sıradan kapılardan farklı değildir. Yangın kapısı firmaları arasında tecrübesi ve kalitesiyle öne çıkan firmamız, imalat sürecini kişilere özel çözümlerle yürütmektedir. Ekonomik fiyatlarla ölümcül yangın riskine karşı en koruyucu önlemi almak için güncel teknolojiyle imal edilen yangın kapılarımız, ihtiyaçlara özel olarak satışı yapılan ürünlerdir. 

  Yangın Merdiveni ve Yangın Merdiveni Kapısı için aramanız yeterlidir. 0216 621 9842
   

  DEVAMINI OKU
Yukarı Çık